در ایام تعطیلات نوروزی
اجرای طرح نوروزی بازرسی میدانی دفتر عملیات پرواز

سرپرست دفتر عملیات پرواز سازمان هواپیمایی کشوری از اجرای طرح نوروزی بازرسی میدانی از هواپیماها خبرداد.   به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛­ مجید اخلاقی گفت: با توجه به افزایش سفرهای های نوروزی در ایام نوروز،­ بازرسی های میدانی از هواپیماهای شرکت های هواپیمایی با جدیت و شدت بیشتری پیگیری می شود. وی افزود: مطابق با این […]

سرپرست دفتر عملیات پرواز سازمان هواپیمایی کشوری از اجرای طرح نوروزی بازرسی میدانی از هواپیماها خبرداد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛­ مجید اخلاقی گفت: با توجه به افزایش سفرهای های نوروزی در ایام نوروز،­ بازرسی های میدانی از هواپیماهای شرکت های هواپیمایی با جدیت و شدت بیشتری پیگیری می شود.

وی افزود: مطابق با این طرح ۱۲ تیم بازرسی، متشکل از بازرسان با تجربه و آموزش دیده سازمان هواپیمایی کشوری از ­۲۷ اسفند­۹۶ تا ۱۵ فروردین ۹۷ در ۴ فرودگاه پر تردد ­بویژه­ ­ ­فرودگاههای مهرآباد، امام خمینی، مشهد و کیش مستقر می شوند ­و در این مدت نسبت به انجام بیش از ۲۲۰ مورد بازرسی از هواپیماهایی که آماده به خدمت هستند، اقدام می کنند.

اخلاقی تصریح کرد: برای تعیین تعداد بازرسی ها از هر شرکت، از یک روش ­علمی و بین المللی استفاده شده که در این روش تعداد هواپیماهای فعال هر شرکت و ضریب نگرانی ایمنی هر شرکت لحاظ شده است.

سرپرست دفتر عملیات پرواز سازمان هواپیمایی کشوری گفت: عواملی چون تعداد و نوع اشکالات شرکت در ممیزی ها و بازرسی های قبلی، گزارشهای ­خرابی مربوطه وسایل پرنده شرکت ها، تنوع و سن ناوگان و برخی عوامل دیگر در تعیین ضریب نگرانی ایمنی نقش داشته اند و این بازرسی ها به تناسب ظرفیت شرکت ها و تعداد ناوگان شان متفاوت خواهد بود.

وی افزود: مطابق مقررات، سازمان هواپیمایی کشوری برای­ حفظ و ارتقا ایمنی و سلامت پروازها،​ موظف به اعمال اقدامات بازدارنده و تمهیدات کنترلی از قبیل توقف عملیات پروازی تا رفع عیب یا زمین گیری هواپیماهایی که دارای ریسک ایمنی جدی تشخیص داده خواهند شد، است.­

اخلاقی تاکید کرد: بازرسان سازمان در این باره­ با جدیت و بدون هیچ اغماضی نسبت به انجام وظایف خود اقدام خواهند کرد.

­

پاسخی بگذارید