سقوط هواپیمای مسافربری در کوبا بیش از ۱۰۰ کشته برجای گذاشت

  • توسط
  • ۳ ماه پیش
  • 0

بر اثر سقوط یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ در فرودگاه هاوانا بیش از ۱۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، یک هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ که از فرودگاه بین المللی «خوزه مارتی» هاوانا بلند شده بود سقوط کرد.

بر این اساس این هواپیما که حامل ۱۱۰ سرنشین بود، لحظاتی پس از بلند شدن سقوط کرده است.

در پی این حادثه پروازهای داخلی این فرودگاه به مدت یک ساعت و ۲۰ دقیقه متوقف شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «میگل دیاز کانل» رئیس جمهوری کوبا که در صحنه سقوط این هواپیما حاضر شده بود از کشته شدن بیش از ۱۰۰ نفر در این حادثه خبر داده است.

در این میان ۳ نفر نیز جان سالم به در بردند که وضعیت آنها بحرانی گزارش می شود. ۶ خدمه پرواز اهل مکزیک و اغلب مسافران کوبایی بودند و این پرواز شامل ۵ مسافر خارجی بود.

در پی حادثه دولت کوبا روز شنبه دو روز عزای عمومی اعلام کرد.

هنوز علت دقیق این سانحه مشخص نیست . مقامات هنوز اعلام نکردند آیا جعبه های سیاه این هواپیما پیدا شده است یا خیر؟

قرار است کنفرانس مطبوعاتی روز شنبه ساعت ۱۵ به وقت محلی (۱۹ به وقت گرینویچ) در فرودگاه برگزار شود. رئیس جمهور جدید کوبا گفت : وزیر حمل و نقل کمیسیون برای تحقیق در مورد این ماجرا تشکیل داده است. تحقیقات در این مورد آغاز شده و نتایج به اطلاع مردم خواهد رسید.

سازمان هوانوردی مکزیک نیز اعلام کرد گروه کارشناسی برای کمک به مقامات کوبایی در تحقیقات اعزام کرده است.

این هواپیما را یک شرکت کوبایی از شرکت مکزیکی اجاره کرده بود . بر اساس اعلام دولت مکزیک هواپیمای مذکور ساخت سال ۱۹۷۹ بود و نوامبر سال ۲۰۱۷ بازبینی شده بود.

مقامات کوبایی فهرست مسافران پرواز را منتشر نکردند و به همین دلیل تعداد اتباع خارجی حاضر در پرواز مشخص نیست . اما رسانه های دولتی اعلام کردند اکثر سرنشینان کوبایی بودند. در حال حاضر تنها دولت آرژانتین کشته شدن دو نفر از اتباعش را در این سانحه تایید کرده است.

در این ارتباط سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از سانحه سقوط هواپیمای مسافری در کوبا ابراز تاسف کرد و با مردم و دولت کوبا ابراز همدردی کرد.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *