از سرگیری پروازهای فرودگاه یاسوج پس از سه ماه تعطیلی

  • توسط
  • ۵ ماه پیش
  • 0

مدیر فرودگاه یاسوج گفت: پروازهای فرودگاه یاسوج از صبح امروز، دهم مهرماه با به زمین نشستن اولین پرواز “تهران به یاسوج” بعد از عملیات بهسازی سطوح پروازی از سر گرفته شد.

«علی محسنیان» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در رابطه با از سر گیری پروازهای فرودگاه یاسوج افزود: برابر برنامه‌ریزی قبلی قرار بود که پروژه توسعه فرودگاه یاسوج مهر ماه مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: بهره‌برداری از فاز اول پروژه ۲۰۰۰ متر ابتدای باند ۳۱ هم‌چنین “تاکسی وی” جهت برقراری پروازهای روزانه فرودگاه ابتدای مهر ماه انجام شد.

مدیر فرودگاه یاسوج خاطرنشان کرد: بهره برداری از فاز دوم پروژه توسعه باند فرودگاه یاسوج، محاوط و روشنایی باند تا پایان مهر ماه انجام می شود که با توجه به کاهش دمای هوا و احتمال بارش پاییزی تلاش می‌شود با همگرایی و کوشش بیشتر بین کارفرما، مشاور، پیمانکار و بهره بردار تا پایان مهرماه از فاز دوم بهره‌برداری شود.

محسنیان بابیان این‌که هر هفته بجز روزهای شنبه ۶ پرواز از فرودگاه یاسوج انجام می‌شود، تصریح کرد: پرواز “تهران- یاسوج” ساعت ۵ و ۵ دقیقه صبح و “یاسوج- تهران” ۷ و ۲۵ دقیقه صبح خواهد بود.

وی ادامه داد: هم اکنون با افزایش طول باند فرودگاه یاسوج به ۶۰۰ متر امکان نشست و برخاست هواپیماهای تا رده بدنه متوسط از جمله فوکر ۱۰۰ و ایرباس ۳۲۰ فراهم شد.

مدیر فرودگاه یاسوج عنوان کرد: برقراری مسیرهای جدید پروازی و افزایش پروازهای فرودگاه یاسوج یک امر فرابخشی است و نیازمند کمک و همکاری همه مسئولان استانی است.

محسنیان در خصوص برخی خبرها مبنی بر افزایش قیمت بلیط پروازهای فرودگاه یاسوج بیان کرد: قانون‌گذار قیمت گذاری‌ها را بر عهده شرکت‌های هواپیمایی گذاشته و شرکت‌های هواپیمایی نیز با در نظرگرفتن شرایط اقتصادی و سایر موارد قیمت‌ها را بصورت شناور و چند نرخی ارائه می‌کنند.

وی تاکید کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و مساعدت همیشگی شرکت هواپیمایی آسمان در کمک به برقراری پرواز در مناطق کمتر توسعه یافته چند نرخ متفاوت ارائه شده است که حداقل قیمت بلیط پرواز “یاسوج- تهران” ۱۷۰ هزارتومان شده و در مقایسه با نرخ های قبلی نه تنها افزایش نداشته بلکه کاهش حدود ۱۰درصدی یافت.

مدیر فرودگاه یاسوج اضافه کرد: صبح امروز دوشنبه، دهم مهر ماه اولین پرواز “تهران به یاسوج” بعد از عملیات بهسازی سطوح پروازی در فرودگاه یاسوج به زمین نشست .

به گزارش ایسنا، پروازهای این فرودگاه از ۲۶ خرداد ماه سالجاری به مدت ۹۰ روز (۲۵ شهریور ماه) به دلیل اجرای طرح توسعه باند پروازی و روکش آسفالت تعطیل شدند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *